Добрата храна значи добро расположение

Предјадење
Полнети печурки

Пршута и кашкавал.


Сирење во фурна

Фета сирење, домат, пиперки, кромид.


Полнет модар домат

Сирење, домат, кромид, магдонос.

Салати
Шпанска салата

Рукола, моркови, бибер, сув домат, јаболко, индиски ореви, печурки, пролетен кромид, сос.


Македонска салата

Домат, кромид, печени пиперки, магдонос.


Рукола со пармезан

Рукола, шери домат, пармезан.

Главно
јадење
Грне Скопски Мерак

Свинско филе, говедско месо, мешан зеленчук, грне од тесто.


Свински ребра во фурна

Внимателно приготвени – 8 часа на ниска температура


Шарпланински Смук

Свинско филе, кашкавал, свински врат, печурки, сос, мешан зеленчук, ајдамер, печен компир.

Десерти
Бабина торта


Трилече


Чизкејк

Вина
Elixir Signature

Врвно вино одлежано 38 месеци во barrique буре од инзвонредниот произведувач на вино.


Vranec Barrique

Лимитирано производство во едно буре, 20 месеци одлежано во barrique буре.


Cuvee Reserva

Врвно вино - Merlot & Cabernet Franc.


Syrah

Врвно вино одлежано 18 месеци во barrique буре.